1/23/15

Polecane polskie blogi na temat minimalizmu

O minimalizmie napisano już wiele. Coraz więcej słyszy się o nim w sieci, w TV, powstają książki i filmy. Gdy początkowo zagłębiałam się w ten temat, czytałam głównie amerykańskie blogi, czasami jednak miałam wrażenie, że czytam albo o rzeczach strasznie oczywistych, albo o rzeczach tak idealnych, że przypominają bajkę.


Na szczęście polska blogsfera też się rozwija pod tym kątem  i dzisiaj przedstawię Wam parę swoich ulubionych miejsc.

1/20/15

Dlaczego weganie jedzą zamienniki produktów zwierzęcych ?

To pytanie powraca jak bumerang. Pojawia się pod moimi wpisami, wypowiedziami czy zdjęciami. Każdy, kto je zgodnie z zasadami weganizmu i od czasu do czasu pokazuje wegańskie zamienniki produktów zwierzęczych dostaje pytanie :
Dlaczego ?


Po co zrezygnowałeś z mięsa, gdy teraz wcinasz parówki sojowe ?
Dlaczego to jesz skoro jest to sztuczne i tylko udaje produkt zwierzęcy ?

1/15/15

Motywacja – jak ruszyć tyłek

W poście na temat biegania pisałam, że do założenia butów sportowych motywuje mnie samo bieganie, ale wspominałam też, że nie zawsze wyskakuję spod kołdry szczęśliwa, pełna energii i gotowa do biegu.


Jak się motywuję?
W swojej głowie przeprowadzam swoisty dialog i małe rozliczenie sumienia.

Zadaję sobie parę pytań i udzielam na nie szczerych odpowiedzi.

1/11/15

Biegiem przez zimę

W pod koniec sierpnia 2013 roku zabrałam się za bieganie. Zaczynając od 1 minuty biegu, która doprowadzała do zadyszki. Dzisiaj mam za sobą ponad rok regularny biegów i kolejną biegową zimę przed sobą.


Już o tym wspominałam, ale napiszę jeszcze raz : nie ma złe pogody do biegania, są tylko źle ubrani biegacze . Zgodnie z tą zasadą przbiegałam cały rok. Tak jak się spodziewałam, najtrudniejszy był dla mnie okres leni. Chętnie zamienię nowojorskie lato na dłuższą jesień czy wiosnę. Z powodu wysokich temperatur i dużej wilgotności powietrza musiałam parę razy zrezygnować z treningu, lub go znacznie skrócić. Lato to dla mnie ciężki okres, ale zimy się nie boję. Jestem do niej przygotowana.

1/9/15

Czy półprodukty / kosmetyki samorobione są bezpieczne ?

Gdy pierwszy raz słyszymy o półproduktach, z których następnie sami możemy sobie zrobić kosmetyki, często pojawia się pytanie : Czy jest to bezpieczne ?


Półprodukty to nie to samo co kosmetyki które dostaniemy w sklepach. Nie mają pięknych opakowań, nie pojawiają się w kolorowych magazynach, nie zachwalają je gwiazdy kina i świata muzycznego. Takie kosmetyki też nie są rejstrowane w KSIoK czy CPNP.

Podobne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...